Jdi na obsah Jdi na menu
 


workshopy a jiné akce

Tyto akce jsou pod vedením Lenky Adamičkové, lektorky zdravotního cvičení a trenérky rehabilitačního přístupu DNS dle prof. Pavla Koláře. Své místo si můžete rezervovat u Lenky na: dolezalovalenka@centrum.cz nebo 727 957 495.

snimek-obrazovky-2023-10-27-061733.png

 

TÉMATICKÉ NEDĚLNÍ DVOUHODINOVKY

Cvičíme vždy v čase 9:30 - 11:30. Cena je 300 Kč


UVOLNI HORNÍ ČÁST ZAD nejbližší termín 19. listopadu 2023

 • dech, automasáže, protažení, relaxace... aby horní část zad nebolela

ZDRAVÁ NOHA A FUKČNÍ STŘED TĚLA nejbližší termín 12. listopadu 2023

 • od chodidel až k silnému středu těla

UVOLNI SVÁ BEDRA termín bude upřesněn

 • jemné cvičení se zaměřením snížit napětí v oblasti beder a probudit střed těla k aktivitě

CVIČENÍ MAMINEK A DCER termín bude upřesněn

 • hravé cvičení chodidel, kruhový trénink, tanec, cvičení na míčích a trocha jógy

WORKSHOPY

Pro ty, kteří si chtějí domů odnést zásobník cviků, jsou sobotní workshopy, které probíhají v čase buď 9:00 - 12:00 nebo 15:00 - 18:00. Tyto akce jsou rozdělené na praktickou a teoretickou část. Zpravidla hodinu cvičíme, hodina teorie u kávy a hodina cvičení s možností poznámek do skript.

Cena je 500 Kč a v ceně je menší občerstvení a káva.


PÁNEVNÍ DNO termín bude upřesněn img_20230209_045602.jpg

 • Tento workshop je určen výhradně ženám. Probereme trochu teorie, abychom pochopily souvislosti, dotkneme se témat jako je inkontinence a hlavně nás čeká hodně praxe. 

FUNKČNÍ STŘED TĚLA termín bude upřesněn 

 • Naučíme se, jak zapojit břicho nejen při cvičení, ale také při běžných aktivitách. Rozebereme nejvíce propagované cviky na střed těla (prkno, zkracovačky...) a ukážeme si k těmto cvikům alternativy. V teorii se podíváme na to, jak náš střed těla funguje nebo spíše jak by fungovat ideálně měl a co proto můžeme udělat.

JAK NA CHRONICKÉ BOLESTI ZAD nejbližší termín 4. listopadu 9:00 - 12:00

 • Když bolest zad trvá dlouho (více než několik týdnů), můžeme ji nazvat chronickou. Jaký je rozdíl mezi akutní a chronickou bolestí zad? A jak se liší přístupy řešení? Na workshopu si ukážeme, jak lze bolesti zmírnit, jak cvičení podpořit správné držení těla (které je často jednou z příčin problémů s pohybovým aparátem) a řekneme si, jaké jsou další možnosti při řešení takto vleklých potíží.

istockphoto-1372597649-612x612.jpg

O DECHU nejbližší termín 4. listopadu, 15:00 - 18:00

 • Správně vedený dech může naše tělo i mysl relaxovat, aktivovat svaly středu těla, může pomoci při řešení problému s pánevním dnem, refluxem ale i při řešení bolesti zad. Budeme rozhýbávat hrudník, vyzkoušíme si několik dechových cvičení a hlavně se naučíme správný dechový stereotyp.

​POHYBEM K VNITŘNÍMU KLIDU termín bude upřesněn

 • Při cca třicetiminutové přednášce se budeme snažit pochopit, jak se psychika a tělo vzájemně ovlivňují (s důrazem převážně na napětí v těle). Zbytek workshopu bude praktický. Zkusíme si relaxaci, automasáž, ale věnovat se budeme i dechu a síle středu těla, která je podporou pro větší odolnost fyzickou i psychickou.

POHYB A CVIČENÍ PO PORODU termín bude upřesněn

 • Tělo ženy prochází v době těhotenství mnohými změnami. Pro některé je návrat těla do původní formy po porodu celkem přirozená věc, jiné i několik let po porodu cítí, že není vše tak, jak by mělo být (jak by si přály, aby bylo). Nejčastěji maminky trápí bolesti zad, inkontinence, diastáza, jiné držení těla a to vše se dá ovlivnit cvičením. 

HRAVĚ, ZDRAVĚ A SPOLU: NOHA nejbližší termín 19. listopadu, 14:00 - 15:00footstar-massage-ball-for-plantar-fasciitis.jpg

 • Pokud mají děti ploché nohy, vadné držení těla nebo jiné obtíže s pohybovým aparátem, bylo by vhodné zařadit do běžných dní cvičení. Cílem této lekce je nabídnout rodičům návod, jak s dětmi hravě procvičit chodidlo a tím podpořit správnou funkcí chodidla. Na lekci cvičí rodiče s dětmi a domů si odnášejí cvičebníček.

 

 

Pokud Vás konkrétní akce zaujala a chcete být mezi prvními, co se dozví termín konání, napište email dolezalovalenka@centrum.cz. Akce jsou pořádané od minimálního počtu přihlášených 4 a maximální počet je 8. Pokud máte například kolem sebe známé se zájmem o stejnou akce a jste schopni dát dohromady minimální počet, tak napište a můžeme vymyslet termín jen pro vaši skupinku.