Jdi na obsah Jdi na menu
 


POSILOVÁNÍ STŘEDU TĚLA

article preview

zaznam-cele-obrazovky-06.12.2018-133408.jpgAsi by bylo nejlepší uvést, co tím středem těla vlastně myslím. Jsou to svaly, které stabilizují náš trup, pánev a páteř. Možná znáte také pod pojem CORE a jedná se především o svaly pánevního dna, bránice, příčného břišního svalu a krátké svaly v nejhlubší vrstvě podél páteře. No a proč jim vlastně věnovat tolik pozornosti? Síla středu těla ovlivňuje každý náš další pohyb, který během dne uděláme. Velká část bolestí zad (v důsledku i hlavy) vzniká právě slabostí středu těla. Nesprávná souhra těchto svalů může ale zapříčinit i mnoho dalších zdravotních problémů: špatné zažívání, neplodnost, bolesti kloubů a jiné.

 Jak probíhají lekce na Dařboži?

Jen minimálně posilujeme již zmíněné svaly v izolaci, ale naopak se snažíme „naučit“ tělo fungovat jako celek, tak jak potřebuje fungovat i během dne. Cvičíme tedy bez bot (v ponožkách), protože i aktivace chodidla pro náš střed těla hraje důležitou roli. Učíme se posilovat vahou vlastního těla, ale také využíváme různé balanční a posilovací pomůcky (masážní válce, gumičky, overbally, velké míče, činky, balanční čočky…) Aby bylo cvičení efektní, tak nechybí ani protažení svalů s tendencí ke zkrácení, které mohou v důsledku negativně ovlivnit držení těla. Počet cvičenek/cvičenců je omezen na počet 8 a to z důvodu, aby na lekcích mohl být zachován i individuální přístup, protože každý přichází na lekci s jiným problémem a proto je často potřeba cviky jednotlivcům upravovat.

 

Rezervace u Lenky Doležalové na:  dolezalovalenka@centrum.cz nebo 727 957 495