Jdi na obsah Jdi na menu
 


kurzy Zdravá záda

Co je cílem těchto kurzů? Kdo je vede? Pro koho jsou a pro koho nejsou vhodné? Odpovědi najdete v článku.

article preview

Co je cílem kurzu: Na většině skupinových lekcí je hlavním cílem „zacvičit si“, ale v kurzu Zdravá záda jde v neposlední řadě také o to, že se snažíme pochopit, jak tělo funguje a co si od nás žádá, aby záda nebolela. Na to žádný universální návod neexistuje, protože každý máme trochu jiné postavení těla, jiné zaměstnání, kde se zatěžujeme různě a podobně. Proto se cvičí v malých skupinkách max. 8 účastníků a každou lekci se věnujeme určitému tématu, které je podstatné při snaze odbourat bolesti pohybového aparátu (bránice, postavení pánve, lopatky, funkční noha, fascie a další). Na lekcích pak cvičenka/cvičenec dostává zpětnou vazbu, jak na tom v dané oblasti je a často i „domácí úkoly“. Při snaze skutečně něco napravit je individuální přístup nezbytný. Z té praktické stránky pak budeme pracovat na odstranění svalového napětí, posílení středu těla a především na správném držení těla, které je mnohdy základním předpokladem pro zdravá záda.

Pro koho je tento kurz určen: Pro všechny, kteří bojují s chronickou bolestí pohybového aparátu, pro maminky po porodu, aktivní sportovce, aktivní sedavce (rozumějte lidé se sedavým zaměstnáním) a všechny další, kteří se snaží porozumět svému tělu bez ohledu na věk nebo předchozí zkušenosti se cvičením.  

Pro koho kurz není určen: Tyto lekce nejsou vhodné pro ty, kteří u cvičení nechtějí přemýšlet smiley. Svou účast by měli také s lektorkou konzultovat lidé s akutní bolestí zad. V tomto případě doporučujeme dodržet postup 1) návštěva u lékaře 2) absolvování doporučených rehabilitací a až poté absolvování kurzu Zdravá záda.

101_fuji-002.jpg

Kdo lekce vede: Lekce jsou pod vedením Lenky Adamičkové, která kurzy se zaměřením na zdravotní cvičení vede třetím rokem. Za sebou má 12 let výuky tance, avšak zvídavost, jak náš pohybový aparát funguje, ji dovedla až k rekvalifikaci Cvičitel zdravotní tělesné výchovy v IQ Pohyb Academy, která ji dala základ pro to, co na lekcích můžete vidět. Pravidelně se také dovzdělává absolvováním různě zaměřených školení například: cvičení se seniory, cvičení po porodu, skolióza páteře, diastáza, funkční stabilizace lopatek, fascial fitness, koncept DNS podle Prof. Koláře - přístup založený na vývojové kineziologie a další... 

na tyto kurzy přispívá většina zdravotních pojišťoven

 

Rezervace provádějte přímo u cvičitelky Lenky Adamičkové na dolezalovalenka@centrum.cz nebo 727 957 495.